Czech English German Russian

Knižní noviny 05/2017

 a objev  

A objevíš poklad, který v tobě dřímá – Laurent Gounelle

Autor světoznámého románu Muž, který chtěl být šťastný na pozadí poutavého příběhu, jehož děj je zasazen do malebného historického městečka v srdci Burgundska, důmyslně propojuje téma osobnostního rozvoje s duchovním hledáním. Hlavní hrdinka Alice přijíždí na návštěvu rodiny a setkává se se svým přítelem z dětství Jeanem, který k překvapení všech opustil studia a dal se na dráhu kněze, k níž se cítil povolán. Později však Jean začíná ztrácet motivaci a pochybuje o smyslu svého poslání, pociťuje bezradnost. Alice, která je praktická, dynamická a odvážná moderní žena a řešení problémů je pro ni denním chlebem, se rozhodne vzít situaci do vlastních rukou.

Laurent Gounelle je romanopisec, psycholog a uznávaný odborník na rozvoj osobnosti. V jeho dílech se odráží zanícení pro filozofii, psychologii a osobní rozvoj.

 
   

breta  

Bretaň až na konec světa – Jana Brůžková

Myslíte, že lze uskutečnit cestu po severní Bretani, přes Remeš a Paříž s nedočkavými dětmi, berlemi a zlomenou nohou? Jaké je strávit dovolenou v pronajatém domě na konci světa, večeřet na statku
u Bretonců, místo vláčku se nechat svézt traktorem, čekat, až se vrátí moře a vidět sníh uprostřed léta? Do jaké míry jsou bezpečné tekuté písky u Mont-Saint-Michel, metro v Paříži či davová euforie na Tour de France? To, a mnohé jiné o rozmanitém kraji spolu s historickými fakty a praktickými informacemi, vám prozradí knížka autorky, která si oblíbila Francii natolik, že se jí vkrádá i do snů.

   

cesta  

Cesta na východ – Baird Spalding

 

Profesor Baird Spalding a jeho vědečtí kolegové z Evropy a Ameriky v této knize objevují duchovní učení a praktiky Asie. Cesta osudu je vede od pouličních fakírů a věštců ke skutečným mistrům jógy, astrologie a léčitelství.
Přestože se jedná o popis událostí z přelomu 19. a 20. století, obsahuje duchovní pravdy, jež jsou stále vysoce aktuální a které řeší většina lidí, kteří se vydávají na takzvanou duchovní cestu.
Kniha patří k ezoterické klasice a my věříme, že bude stále poutavě čtena a že bude sloužit jako trvalá a cenná inspirace.

   

ivot  

Život v Paříži, můj splněný sen – Lisa Anselmová

Newyorčanka Lisa žije v těsném sepětí se svou matkou, která má na ni až příliš velký vliv. Po její smrti si Lisa uvědomí, že si nestihla vybudovat svůj osobní život. Jejím oblíbeným městem je Paříž, takže se rozhodne, že si tam pořídí byt. V životě Lisy se tím spustí změny, které si dříve ani nedokázala představit.

Tento biografický román je příběhem pro všechny, kteří nepřestali snít. Je o hledání vnitřního klidu a smyslu života.

   

lodni kufr  

Lodní kufr – Miloš Hoznauer

Autor je oblíbený a vynikající učitel českého jazyka, který po celý život schraňoval své texty. Již před několika lety vyšla kniha Cesta do hlubin kantorovy duše (nachází se ve fondu knihovny), jež vychází z postřehů jeho pedagogického působení. Nový titul je poskládán ze vzpomínek na nejzásadnější chvíle svého života. Vrací se ke svému dětství v malé vesničce, popisuje cestu do Prahy za vzděláním a životním snem stát se slavným spisovatelem, i ke dvěma letům na vojně. Také přidává radosti a strasti svých tří manželství. Součástí je též humorně laděný popis chodu domácnosti jeho dcery Milany a jejích deseti dětí

   

moje mat  

Moje mateřství – Meghann Foye

Svěží, humorný příběh o skloubení lásky a práce, manželství a mateřství.

Liz Buckleyová je redaktorkou časopisu o dětech. Zatímco kolegyně s malými dětmi, mají pravidelnou pracovní dobu, svobodná a bezdětná Liz zůstává pravidelně v zaměstnání dlouho do noci a dodělává po nich nedokončenou práci. Často musí na poslední chvíli měnit svoje plány a nemůže se ubránit dojmu, že mateřství je v dnešní době jedinou přijatelnou omluvou, když chce žena odcházet z práce včas a mít dostatek času na svůj osobní život.Jednoho dne se vyčerpané Liz udělá v práci špatně a její nadřízení usoudí, že je těhotná. Liz jim tuto domněnku nevyvrátí a rozhodne se za vydatné pomoci svých nejbližších přátel předstírat těhotenství. Doufá totiž, že pokud tuto hru dohraje do konce a odejde na fingovanou mateřskou dovolenou, podaří se jí získat čas pro sebe, aby si odpočinula a ujasnila si, jak dál naložit se svým pracovním i soukromým životem. Události ale začnou nabírat poněkud jiný směr…

   

muz bez srdce  

Muž bez srdce – Camilla Grebe, Asa Träff

Další titul švédských krimi bestsellerů s psycholožkou Siri Bergmanovou.

Siri nastoupí do nového zaměstnání na policii a stane se členkou týmu, který pracuje na sestavování psychologických profilů osob, podezřelých ze spáchání těžkých zločinů.Starožitník Jussi Stahl byl zastřelen a poté mu vrah z těla vyjmul srdce a umístil do stříbrné misky. Případ budí velkou pozornost. To, co v prvním okamžiku vypadalo jako hrůzný čin nějakého šílence, se brzy rozroste do ještě strašnějšího případu…

Ve fondu knihovny jsou také předcházející Terapeutka, Trpčí než smrt, Než jsi zemřel.

   

tvrdohlav  

Tvrdohlavá stvoření – Aimee Benderová

15 svérázných příběhů se odehrává v podivuhodných světech. Ve   světech, kde se rodičům dýňohlavcům narodil syn s žehličkou místo hlavy, kde se chlapec s klíči místo prstů stává hrdinou … osudy těchto fantaskních postaviček jsou líčeny citlivě a s obdivuhodným smyslem pro detail. Tyto povídky rovněž vypovídají hodně o idském nitru.

Aimee Benderová je americká spisovatelka, která píše povídky I romány. Ve svých textech ukazuje skrze absurdní příběhy a fantaskní prostředí všechny emoce, které prožívá každý z nás.

   

velka cesta  

Velká cesta Armanda de Pottera – Joanna Scottová

Tajuplný příběh z luxusní cestovní kanceláře na přelomu století.

V roce 1905 se turistický průvodce a amatérský sběratel starožitností jménem Armand de Potter záhadně ztratí u pobřeží Řecka. Tělo se nenajde a jeho ženě Aimée nezbývá, než aby se sama sama postarala o jeho záležitosti. Když však začne kousek po kousku dávat dohromady skládačku jeho života, uvědomí si, že všechno nebylo vždy tak, jak Armand tvrdil.

   

zde zili  

Zde žili – Petr Ritter

Titul Zde žili je ve skutečnosti dvojromán. Odehrává se v několika dějových pásmech, v jejichž středu se ocitá Franěk Podhajský, stárnoucí právník, dříve prokurátor, státní zástupce a dnes privátní advokát. Všudypřítomnou druhou nejdůležitější postavou je jeho před mnoha lety zemřelý otec Polda, fašisty i komunisty vězněný nepoddajný idealista, s nímž Franěk vede pozdní rozhovory ze záhrobí, které měl, ale nestihl vést za otcova života.

   
Copyright © 2017 Knihovna Sokolov. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.