Czech English German Russian

Knižní novinky 02/2017

 jednosmrn jzdenka  

Jednosměrná jízdenka – Katy Yaksha

Také se vám někdy stalo, že jste tak trochu uvízli v životě, i když jste si byli jistí, že máte jasno v tom, co chcete a kam míříte? Poslechnout hlas vlastního srdce je to nejlepší, co pro sebe i pro ostatní můžete udělat. Kniha Jednosměrná jízdenka vás může inspirovat … Je to kniha „plná obzorů bez limitu. Zavede vás do kouzelných míst, očaruje náhodnými setkáními, zapojí do rozhovorů o pravém smyslu života, o opravdovém štěstí, o lásce“.

Autorčina cesta za splněním velkého snu a její životní zkušenosti ji přivedly k psaní inspirativních románů. Prvním z nich byl román Deset přání, aneb nikdy není pozdě na to vydat se za nesplněnými sny. Katy Yaksha se narodila v České republice, ale odmala ji lákala představa života v zahraničí. Hodně cestovala a žila na různých místech, v roce 2016 založila vlastní nakladatelství PLÁŽ věnované inspirativní literatuře.

 
 zasnezena svatba  

Zasněžená svatba – Abby Clementsová

Hazel touží uspět jako scénografka, ale ke splnění snu bývá cesta někdy velmi trnitá. Když ji její sestra požádá o pomoc s přípravou svatby, bere to jako příjemné odreagování. Postará se o výzdobu, choreografii slavnosti i veškeré jídlo, včetně úžasného svatebního dortu. Všichni jsou nadšení a není divu, že ji o organizování svatby požádají další přátelé. Hazel jen tajně doufá, že i ji někdo jednou odvede k oltáři. Možná právě Sam, do kterého je od dětství zamilovaná. Jenže po romantickém snění následuje probuzení a nečekané překvapení …

 jedinen dovolen  

Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let – J. B. Morrison

Franku Derricovi je 82 let. Ale to největší dobrodružství ho teprve čeká …

Frankova dcera Beth se v Americe trápí. A Frank to tak v žádném případě nemůže nechat – za každou cenu se musí dostat do L. A. Co na tom, že už roky neseděl v letadle. Co a tom, že má hrůzu z létání a možná se z něj stane bezdomovec …

Jemný anglický humor v hollywoodských kulisách.

 oci modreho psa  

Oči modrého psa – Gabriel García Márquez

Povídky z toho souboru patří k raným Márquezovým dílům. Představují trochu jiného Márqueze, neboť náležejí k žánru fantastické prózy a je v nich patrný silný vliv surrealismu. Ve čtrnácti povídkách se čtenáři představuje složitý svět, v němž sen koexistuje se skutečností, život se smrtí, přítomnost s minulostí. Stačí nedůležitá událost nebo drobná odchylka v běžném řádu dne a ve známé, banální každodennosti se otevírá škvíra, kterou do ní vniká „jiný“ svět, temný, zneklidňující.

G. G. Márquez je nejvýznamnější latinskoamerický spisovatel španělského jazyka, který za svou tvorbu obdržel v roce 1982 Nobelovu cenu.

 irska kucharka  

Irská kuchařka – Mary Beth Keaneová

Irská kuchařka je dramatický příběh inspirovaný životem Mary Mallonové, která stejně jako mnozí jiní přijela do Ameriky za vyhlídkou lepšího života. Díky talentu a odhodlání se jí podaří získat vysněnou pozici kuchařky v bohatých domácnostech. Její sen ale skončí, když ji úřady označí za přenašeče břišního tyfu, kterým údajně nakazila desítky lidí.

Irská kuchařka je tragickým příběhem ženy, jíž se život ze dne na den rozsypal pod rukama, ale i obrazem dobového New Yorku, kde se sny mísí s trpkou realitou.

 moje srdce a jine cerne diry  

Moje srdce a jiné černé díry – Jasmine Wargaová

Mladá nadějná americká spisovatelka představuje svůj debut, na který práva na vydání koupilo již dvacet zemí.

Hlavními hrdiny tohoto úžasného a dojemného příběhu jsou mladí lidé Aysel a Roman, které spojoval jen úmysl skoncovat se životem. Ale vznikající láska mezi nimi všechno změnila.

 rosiin sladky kramek snu  

Rosiin sladký krámek snů – Jenny Colganová

V roce 2013 získala oblíbená anglická autorka cenu za nejlepší romantický román roku.

Sympatická jednatřicetiletá Rosie, která v Londýně pracuje jako pomocná zdravotní sestra, se ocitá před nelehkým rozhodnutím. Na přání své matky má odjet na pár týdnů na venkov ke své pratetě, kterou skoro nezná, aby jí pomohla prodat rodinný obchůdek s cukrovinkami. Odjíždí a hned následující den na venkově si připadá jako Alenka v říši divů. Zážitky se vrší, svérázní místní lidé si získávají její srdce a navíc ten obchůdek pro pratetu znamená mnohem víc, než si je ona sama ochotna připustit.

 sesty smysl  

Šestý smysl Dáši Koulové – Petr Jirounek

Svérázná tajná agentka Dáša Koulová se stává svědkyní brutální vraždy ve švýcarských Alpách – kdosi zastřelí jejího průvodce, s nímž se vydala sjet neupravený svah. Po návratu do Prahy úmrtí přibývají. Nejprve případ ubodané ženy, vedle které se ráno s hrůzou probudí její manžel, a potom další mrtvola ve vile Na Malvazinkách. Vyšetřování se ujímá Dáša a díky intuici, snad až šestému smyslu, se jí podaří najít a usvědčit pachatele všech tří vražd.

 rodina  

Rodina – Mario Puzo

Puzův poslední román je historickou romancí o rodině Borgiů, kterou slavný autor Kmotra vidí jako předchůdkyni všech pozdějších italských mafiánských klanů. Příběh začíná v roce 1492, kdy kardinál Rodrigo Borgia zakládá dynastii, proslavenou v dějinách travičstvím, krvesmilstvím a intrikami.

 sepot podzeni  

Šepot podzemí – Ben Aaronovitch

Třetí případ ze světa jedné z nejúspěšnějších městských fantasy posledního desetiletí. Jevištěm příběhu je Londýn, kde u policie slouží čarodějové a v tunelech metra se šíří nadpřirozený děs. Peter Grant s kolegyní Lesley a dalšími řeší v adventním čase tajuplnou a zlověstnou vraždu amerického studenta.

   
Copyright © 2017 Knihovna Sokolov. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.