Czech English German Russian

Knižní novinky 03/2017

letni host 

Letní host – Alison Andersonová

Životopisný román Letní host je inspirován skutečným přátelstvím mezi Čechovem a rodinou Lintvarjovovou. Příběh staví most přes dvě staletí, přes životy tří žen spojené objevem jednoho deníku… Zkoumá sílu umění, stejně jako složitost lásky a přátelství, a vdechne život dávno zmizelému světu.

Kniha je fikcí, ale vtáhne nás do nepopsatelné atmosféry Ruska a ponechává prostor pro požitek z představivosti.

Alison Andersonová strávila mnoho let v Kalifornii, v současnosti žije na švýcarském venkově. Žila i v Řecku a Chorvatsku a hovoří několika evropskými jazyky. Je autorkou dvou románů a překladatelkou.

 

az mi zitra budes chybet

Až mi zítra budeš chybět – Heine Bakkeid

Bývalý policejní důstojník kdysi v jediném okamžiku přišel o vše a skončil ve vězení. Nyní je po třech letech zpátky na svobodě a zdá se, že na svůj minulý život nemůže zapomenout. Jenže pak ho požádají o pomoc lidé, které by měl nenávidět a tak se vydává na opuštěný ostrov s majákem pátrat po jejich ztraceném synovi.

Detektivní román s charismatickým vyšetřovatelem a poutavou zápletkou zároveň zachycuje divokou a tajuplnou krásu severního Norska, kde autor vyrůstal v drsném prostředí.

   
toskanske veze

Toskánské věže – Carol M. Cramová

Román Toskánské věže, odehrávající se v klikatých uličkách a na sluncem rozpálených náměstích středověké Itálie, je příběhem mladé ženy, která se odváží vykročit vlastní cestou a prosadit se v muži ovládaném malířském umění. Příběh upoutá nejen romantické duše, ale i milovníky výtvarného umění a starých řemesel.

Toskánské věže spojují hrdinčinu silnou osobnost s důkladně nastudovaným prostředím a přesvědčivými postavami, které skvěle zapadají do pestrobarevné mozaiky Itálie čtrnáctého století, jež bylo obdobím zvratů v celé Evropě.

 

vanocni vrazda a jine povidky 

Vánoční vražda a jiné povídky – P. D. Jamesová

Kniha obsahuje čtyři dosud nevydané povídky z pera jedné z nejslavnějších autorek detektivních příběhů.

Jedna z nich popisuje případ, jehož součástí byla před padesáti lety sama P. D. Jamesová, v dalších dvou se seznámíme s mladým Adamem Dalglieshem. Všechny povídky jsou hravé, důmyslně sestavené a vyprávěné s elegancí a typickým náznakem humoru i hlubokým pochopení pro nejsložitější stránky lidské povahy.

 

navraty domu 

Návraty domů – Debbie Macomberová

Příběh tří sester, které si kdysi byly velmi blízké. Šťastné roky však přervala jediná osudová událost – jedna z nich se vzdala studia na vysoké škole a utekla s mužem, kterého rodiče neschvalovali, a to, co začalo jako běžná rodinná neshoda, skončilo mnohaletým odloučením a bolestnými křivdami. Z muže se vyklubal násilník a roky týrání zanechaly tuto ženu zranitelnou, nedůvěřivou a bez prostředků. Jednoho dne dostane dopis, který jí vlije naději do žil. Síla odpuštění je větší, než se odvážila doufat. Když se napraví minulost, změní se i budoucnost …

Debbie Macomberová je jednou z nejpopulárnějších autorek současnosti. Ve svých románech se věnuje komplikovaným rodinným vztahům a zkouškám, kterými musí lidé projít. Žije v Port Orchard u Seattlu a kromě psaní se věnuje provozování čajovny a obchodu s pletařským zbožím. Její knihy se prodávají po milionech výtisků.

 

kouzelne kolace 

Kouzelné koláče – Ellery Adams

Ella Mae peče koláče. Ale ne jen tak obyčejné… Její koláče mají kouzelné účinky na všechny, kdo je ochutnají. A když je v Havenwoodu zavražděn snoubenec její úhlavní nepřítelkyně válečkem na těsto, Ella Mae musí napnout všechny své nadpřirozené síly a vypátrat viníka, aby očistila své jméno od podezření.

 

 skryto v parizi

Skryto v Paříži – Corine Gantz

Příběh o přátelství, lásce a třech ženách, které utíkají od svých životů do samotného srdce Paříže, aby začaly znovu a lépe. Annie, Američanka žijící v Paříži, se vzpamatovává z náhlé smrti manžela. Aby mohla zůstat ve svém domě, musí přijmout nové nájemnice, a její život rázem nabere nečekaný směr.

 

 divka ktera lhala

Dívka, která lhala – Pavel Jansa

Postarší vědec za záhadných okolností umírá a jeho dcera se obrací na soukromého detektiva, aby smrt jejího otce objasnil. Z profesorových zápisků totiž vyplývá, že na stará kolena nalezl nejen lásku, ale že byl též na prahu objevu mezinárodního významu. Proč tolik toužil po novém životě? A kdo se snažil získat výsledky jeho práce za jakoukoli cenu?

 

 amerikana

Amerikána – Chimamanda Ngozi Adichieová

Oceňovaná americká autorka představuje silný příběh o lásce, rasových otázkách a identitě.

Ifemelu a Obinze jsou mladí a zamilovaní, ale nespokojení se životem v Nigérii ovládané vojenskou diktaturou. Rozhodnou se proto hledat štěstí v cizině a jejich cesty se rozdělí. Sebejistá Ifemelu se vydává studovat do Ameriky, kde zakouší porážky i vítězství, nachází a ztrácí další lásky, to vše pod tlakem něčeho, nad čím doma nikdy nepřemýšlela – rasové otázky. Tichý a přemýšlivý Obinze, kterého Amerika, ovlivněná útoky jedenáctého září, nepřijme, se pouští do nebezpečného života ilegálního imigranta v Londýně. O třináct let později je Obinze bohatý muž v čerstvě demokratické Nigérii a Ifemelu známá blogerka komentující americkou společnost a kulturu z pohledu africké černošky. Navzdory pracovnímu úspěchu a pohodlnému životu v Americe však Ifemelu pocítí touhu vrátit se do své vlasti. Najdou s Obinzem po tolika letech a změnách odvahu znovu se setkat tváří v tvář?

 

bratr 

Bratr – Joakim Zander

Čtenářům se do rukou dostává mezinárodně úspěšný thriller, zabývající se nejžhavějšími politickými tématy současnosti. Předcházející díl Plavec se také nachází ve fondu knihovny.

Jásmín Adžamová utekla před svou minulostí z drsného stockholmského předměstí Bergot do New Yorku. Ve Švédsku nechala svého bratra, který se postupně radikalizuje a odchází bojovat do Sýrie. Jednoho dne dostane Jásmín zprávu o jeho smrti a rozhodne se vrátit. Ve Stockholmu zároveň pátrá po tom, kdo stojí za současnými pouličními nepokoji. Mohou nějak souviset s osudem jejího bratra?

   
Copyright © 2017 Knihovna Sokolov. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.