Czech English German Russian

Den pro dětskou knihu

Dne 30. listopadu 2013 se již posedmé uskutečnil ve veřejných knihovnách Česka DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Byl opět věnován nejen propagaci knih pro děti a čtení, jeho hlavní atrakcí byl také předvánoční prodej knih.
Také v Městské knihovně se již několik let připojujeme k této celostátní akci a na sobotu 30. 11. jsme pro děti ale i jejich doprovod připravili bohatý program. Vánoce s kvapem blíží a proto jsme společně vyráběli vánoční hvězdu na zavěšení. K Vánocům patří dárky a dárečky a myslím si, že pod stromečkem by neměla chybět knížka. Děti i dospělí čtenáři mohli využít příležitosti zakoupit knihy za výhodné ceny. Možnost zakoupit knihu potrvá v oddělení pro děti a mládež do čtvrtka 12. 12. 2013, vždy v době, kdy je otevřeno pro veřejnost.

Čas pokročil, bylo odpoledne a přednáškový sál knihovny se zaplnil dětmi. Blížilo se předání cen výhercům hned dvou soutěží. První z nich byla literárně-výtvarná soutěž na téma „Můj zvířecí kamarád“ kterou jsme vyhlásili již v létě. Do soutěže se celkem přihlásilo 110 dětí, práce byly velice pěkné a bylo docela těžké vybrat ty nejzdařilejší. Pak přišlo na řadu předání cen za druhou soutěž „Zkus napsat báseň“. Tu jsme vyhlásili v knihovně v rámci vzdělávací akce na téma „Trocha poezie nikoho nezabije“, kterou jsme pořádali pro 3. – 5. ročníky základní školy v měsíci listopadu.

I zde bylo náročné vybrat nejpovedenější příspěvky, sešlo se nám celkem 67 prací. Ceny výhercům předal místostarosta města Mgr. Ladislav Sedláček.

A jak se říká „to nejlepší nakonec“ také my jsme měli přichystanou pověstnou „třešničku na dortu“. Tou byla pohádka „Lakomá Barka“, s kterou k nám do knihovny přijela Štěpánka Vanická z Divadla KAKÁ z Prahy. Věříme, že se celý den vydařil a již se těšíme na začátek adventu 2014 a na další Den pro dětskou knihu.

 

 

   
Copyright © 2018 Knihovna Sokolov. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.