csenderu

Vánoční vyrábění pro handicapované

Ve čtvrtek 4. 12. jsme naposledy v tomto roce připravili pro lidi s mentálním znevýhodněním posezení v knihovně spojené s vánočním vyráběním. Klienti Agentury chráněného bydlení Dolmen Sokolov, kteří se těchto našich akcí pravidelně zúčastňují, si vyrobili obrázek s motivem vánočního stromku a vánoční přáníčka. Posezení jsme zakončili malým občerstvením.

 

Jsme tu s vámi

V rámci projektu „Jsme tu s vámi“ Městská knihovna Sokolov připravila několik lekcí terapie pro lidi s mentálním znevýhodněním. Nabídky využili klienti Agentury chráněného bydlení Dolmen Sokolov, kteří navštěvují akce v knihovně pravidelně.
Lektorem je Mgr. Vladimír Paleček a první lekce byla zaměřena na muzikoterapii.
Tento projekt je financován z prostředků Ministerstva kultury ČR.

 

Knihovna pro všechny

První týden v říjnu je již tradičně Týdnem knihoven. Stejně jako v předchozích letech se i letos Městská knihovna Sokolov zapojila do této celostátní akce a připravila nejen pro své čtenáře několik akcí. Čtvrtek byl v rámci Týdne knihoven věnován lidem s handicapem. Oslovili jsme sokolovské organizace, které se lidem s handicapem věnují, ale přihlásit se mohli také handicapovaní z řad veřejnosti. Nabídky využili hlavně klienti sokolovské Agentury pro chráněné bydlení – Dolmen..

Vyrobili si a domů si odnesli podzimní výzdobu do oken. Protože se klientům akce líbila, domluvili jsme se na další případné spolupráci.

 

Vyrábění pro lidi s handicapem

Protože akce Vyrábění pro lidi s handicapem měla vždy velký úspěch, připravili jsme na konci července – 28. 7. - v Městské knihovně další z těchto akcí. Oslovili jsme Agenturu pro chráněné bydlení – Dolmen Sokolov, jejíž klienti se těchto akcí pravidelně zúčastňují.

Klienti si mohli vyrobit a nazdobit barevný rámeček na fotku. Rámeček lze využít na výzdobu bytu či jako dárek. Při práci jsme se opět domlouvali již na další podobnou akci, kterou plánujeme na podzim.

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.