csenderu

Velký hmyzí večer

17. 9. 2014 se v Městské knihovně Sokolov uskutečnila velmi zajímavá akce věnovaná tzv. entomofágii, jinými slovy pojídání hmyzu. Večerem nás provedli cestovatel David Švejnoha a kuchař Petr Ocknecht, který pro účastníky Velkého hmyzího večera připravil několik specialit. Z jeho úst se také přítomní hosté dozvěděli zajímavé informace o historii a současnosti pojídání hmyzu, o rozšíření těchto pochoutek napříč celým světem, nutričních hodnotách a využití ve zdravé kuchyni. V neposlední řadě pak měli možnost připravené hmyzí speciality ochutnat a okusit je tak vlastními smysly.

Přímo před zraky návštěvníků připravil Petr Ocknecht listový salát s restovanými moučnými červy, cvrčky na másle, velké moučné červy na chilli, grilovaná sarančata a šváby v těstíčku i na přírodno. Na závěr mohl každý ochutnat připravený hmyzí dezert. Tři odvážlivci okusili také roční štíry.

Někteří hosté se nad konzumací jednotlivých pochoutek ani nepozastavili a všechny chody slupli jako malinu. Jinému přidaly na odvaze zapomenuté brýle (věta jednoho návštěvníka „Já jsem zapomněl brejle, nevidím na to a je to dobrý“ ještě teď vyvolává úsměv na tváři). A ti, kdo nenosí brýle, jež by snad nedopatřením zapomněli, mohli svou odvahu najít v kapce alkoholu, který bylo možné během akce zakoupit.

Velký hmyzí večer se také dočkal nečekaného zpestření v podobě hasičského zásahu. Kdo by to byl řekl, že výpary z pánvičky spustí požární hlásiče? Přijeli však velmi sympatičtí mladí muži, kteří si nakonec také pochutnali na nějakém tom cvrčkovi. A vůbec se celý večer nesl ve velmi příjemné atmosféře a my na něj budeme rádi dlouho vzpomínat.

předchozí  Set 1/3  další
IMG_3201
IMG_3202
IMG_3204
IMG_3208
IMG_3210
IMG_3215
IMG_3217
IMG_3219
IMG_3223
IMG_3226
IMG_3230
IMG_3231
   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.