csenderu

Pasování prvňáčků

Knihovnické strašidlo bylo opět spatřeno v Městské knihovně Sokolov

Již několik let vždy v červnu probudíme knihovnické strašidlo Hejhulu Uršulu Písmenkovou proto, aby přivítalo prvňáčky v řadách čtenářů a knihomolů. Naše knihovnické strašidlo již patří k inventáři knihovny a tvrdí, že je mu již 306 let. A protože je to strašidlo mlsné a má rádo povidla, letošní rok se trochu přejmenovalo na Hejhulu Uršulu Písmenkovo-Povidlovou. Až prvňáčci v roce 2016 zjistí, zda si strašidlo bylo schopné přes svůj pokročilý věk své stále delší jméno zapamatovat.

Tato akce je určena pro první třídy sokolovských základních škol a koná se vždy v průběhu června, kdy si jednotlivé třídy zveme na návštěvu do knihovny. Knihovnické strašidlo prvňáčky přivítá, poví něco o sobě a o knížce pohádek, která je určena právě jen prvňáčkům. Poté, co složí slib čtenáře, se děti podepíší do Kroniky rytířů Řádu čtenářského.

Knížka „Prázdninové pohádky“ vznikla na semináři tvůrčího psaní pod vedením spisovatelky Ivony Březinové a ilustracemi ji krásně doplnila Bára Kubátová. Bez finanční podpory sponzorů by nebylo možné tento projekt, ve kterém dostane každý z prvňáčků svou knížku, realizovat.

Na první „zahajovací“ akci, která se konala 1. června, mezi děti přišel starosta Sokolova Bc. Jan Picka a také zástupci sponzorů Mgr. David Soukup – jednatel společnosti Nemos Group a Miroslav Vranovský za společnost Lidl ČR. Na dvě z dalších akcí se přišla za dětmi podívat Mgr. Simona Randová – vedoucí odboru školství a kultury.

Letošního vítání mezi čtenáře a knihomoly se zúčastnilo více než 300 sokolovských prvňáčků. Některé z nich knihovnické strašidlo tak zaujalo, že donesly do knihovny krásné obrázky. A přestože strašidlo mohou vidět pouze prvňáčci, vy si můžete podle nich udělat představu, jak vlastně Hejhula Uršula vypadá.

Obrázky malovaly děti z 1. A ze Základní školy Běžecká – pracoviště B. Němcové.

předchozí  Set 1/2  další
01_Zkladn_kola_Beck_1._B
02_Zkladn_kola_Beck_pracovit_B._Nmcov_1._A
03_Zkladn_kola_Kikova_1._B
04_Zkladn_kola_Kikova_1._C
05_Zkladn_kola_Pionr_1._A
06_Zkladn_kola_Pionr_1._B
07_Zkladn_kola_Rokycanova_1._A
08_Zkladn_kola_Rokycanova_1._B
09_Zkladn_kola_Rokycanova_1._C
10_Zkladn_kola_vabinskho_1._A
11_Zkladn_kola_vabinskho_1._B
12_Zkladn_kola_vabinskho_1._C

 

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.