csenderu

Probouzení broučků

V pátek 22. dubna jsme v knihovně opět PROBOUZELI BROUČKY.

Akce Probuzení broučků již tradičně navazuje na podzimní akci Uspávání broučků.

Odpoledne jsme zahájili vystoupením děvčat z Taneční školy Petra Macháčka. Dětská část taneční školy, která nyní pracuje pod názvem Taneční klub Šance, z. s., si připravila dvě nové choreografie – „Co to je“ v rytmu čači a „Děťátko se narodilo“ v rytmu polky. Poté jsme za pomoci probouzecí říkanky opatrně začali broučky probouzet. Aby měli na probuzení trochu času, děti pro broučky zatím vyrobily květinkovou houpačku, ta je určena pro odpočinek v průběhu jara a léta. Na závěr celého odpoledne se děti se svými broučky hezky usadily a pozorně sledovaly pohádku „Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky“ v podání divadelního souboru Trosky z Kraslic.

Většina dětí se na svého broučka tak těšila, že si ho odnesla domů. Pro ty ostatní, které nechaly děti v knihovně, máme v dětském oddělení speciální větev, kam broučky v jejich květinkových houpačkách zavěsíme. Broučkům občas otevřeme okno, aby se mohli prolétnout a protáhnout si krovky a křidélka.

A na závěr malý úkol pro děti - do podzimní akce Uspávání broučků pro svého broučka namalujte malý obrázek, který dostane brouček do postýlky, aby se mu lépe spinkalo.

předchozí  Set 1/2  další
brouci.jpg
IMG_8650
IMG_8651
IMG_8654
IMG_8655
IMG_8656
IMG_8666
IMG_8669
IMG_9908
IMG_9918
IMG_9920
IMG_9923
   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.