csenderu

Nekoktám čtu

Ve dnech 20. – 21. února jsme v knihovně uspořádali místní kolo třetího ročníku čtenářské soutěže „Nekoktám, čtu!“. V letošním roce se opět soutěžilo ve dvou kategoriích – žáci 4.tříd a žáci 5. tříd základních škol ze Sokolova.

Do soutěže se zapojily Základní škola Běžecká 2055, pracoviště Boženy Němcové; Základní škola Švabinského a Základní škola Křižíkova.

V pondělí 20. 2. soutěžili žáci 4. tříd. Četli z knihy „Tajemství strýce Erika“ od Jana Jařaba. Tento den se umístili na prvních třech místech tito žáci:

1. místo Šárka Šimková (ZŠ Křižíkova), 2. místo Gabriela Titěrová (ZŠ Křižíkova) a 3. místo Alex Sebastien Bolcek (ZŠ Švabinského).

V úterý 21. 2. soutěžili ve čtení žáci 5. tříd. „Kavalino vejce“ od Kamily Ulčové. Na prvních třech místech se umístili tito žáci:

1. místo Ondřej Siničák (ZŠ Švabinského), 2. místo Eliška Lázničková (ZŠ Švabinského) a 3. místo Tereza Bartušková (ZŠ Křižíkova).

Vítězové našeho místního klání postoupili do krajského kola soutěže, které se konalo 3. 3. v Krajské knihovně Karlovy Vary.

V konkurenci soutěžících z 15 zúčastněných knihoven našeho regionu vybojovali velmi pěkné umístění. V kategorii 4. třídy se Šárka Šimková umístila na 4. místě a kategorii 5. tříd obsadil Ondřej Siničák 12. místo.

Poděkování patří všem soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili a také vyučujícím, kteří děti na soutěž připravili a doprovodili je do Městské knihovny Sokolov.

 

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.