csenderu

Book Con 2 – setkání milovníků žánru sci-fi a fantasy

Uspávání broučků

Moment! (něžná trashpunková inscenace pro batolata a jejich rodiče) v podání Studia Damúza z Prahy

Akce se konala ve spolupráci s Baby Clubem Robinson Sokolov v rámci projektu BOOKSTART -  S knížkou do života (více o projektu zde)

 

Hry bez hranic

V sobotu 26. května se v Sokolově konala soutěž družstev dětských knihoven regionu HRY BEZ HRANIC aneb KNIHOVNÍCI DĚTEM. Organizátory již 12. ročníku soutěže byly Městská knihovna Sokolov a Obecní knihovna Lomnice.

Tato akce se koná již od roku 2007, a to za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a SKIPu (Svaz knihovníků a informačních pracovníků). Jejím cílem je podpořit čtenářství a rozšířit znalosti dětí a také propagovat práci dětských oddělení veřejných knihoven v Karlovarském kraji.

Každý ročník je tematicky zaměřený – pro letošní hry jsme zvolili 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKA.

V 9.00 hry na nádvoří zámku zahájily Bc. Klára Rozsypalová (předsedkyně Klubka dětských knihoven Karlovarského kraje) a Mgr. Daniela Drobečková (ředitelka Městské knihovny Sokolov).

Jednotlivé soutěže jsme rozmístili do okolí zámku, do parku a na Staré náměstí.

Soutěžních stanovišť bylo 12. Šestnáct družstev na nich plnilo rozličné úkoly inspirované naší dávnou i nedávnou historií (poznávání státních symbolů, práce s pověstí o sokolníkovi, označení událostí na časové ose, poznávání významných osobností našich dějin a spousta dalších; svá těla si děti protáhly na stanovišti VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH). Po skončení soutěžního klání se všichni přesunuli na oběd a pak následoval doprovodný program – bublinová show Petra Klokočky z Prahy.

 

Mezitím jsme sečetli všechny body a připravili předání cen. A jak to vlastně všechno dopadlo?

Nejprve byly předány ceny za nejlepší rozcvičku a prezentaci družstva, které hodnotili sami soutěžící mezi sebou. Nejvíce se líbila prezentace knihoven Dalovice (1. místo), Horní Slavkov (2. místo), Františkovy Lázně a Loket (se stejným počtem získaly 3. místo).

V hlavním soutěžním klání se na prvních místech umístila družstva:

  1. místo – Městská knihovna Nejdek
  2. místo – Městská knihovna Horní Slavkov
  3. místo – Městská knihovna Františkovy Lázně

Naše družstvo se v těžké konkurenci umístilo na krásném 11. místě.

 

Za dary a finanční podporu děkujeme těmto sponzorům: Ministerstvo kultury ČR, SKIP, Město Sokolov, Obec Lomnice, Městské muzeum Františkovy Lázně, Minerály Čada, Město Nejdek, Městská knihovna Nejdek, Město Chodov, Městská knihovna Chodov, Nakladatelství Albatros, Hrad Cheb, Trinity Club Cheb, Hrad Loket, o.p.s., Miniaturpark Boheminium Mariánské Lázně, Městské kulturní středisko Habartov,  Bečovská botanická zahrada.

 

Rej strašidel a čarodějnic: Čarodějnická pohádka

Ve spolupráci s MDK Sokolov

Pro děti byla připravena Čarodějnická pohádka v podání Divadla „M“ z Duchcova, následoval lampionový průvod

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.