csenderu

Mikulášské překvapení

Kdo si přišel ve středu 5. prosince 2012 půjčit do dětského oddělení knížku, dostal malou sladkost jako Mikulášské překvapení.

Den pro dětskou knihu

První prosincovou sobotu jsme v knihovně opět věnovali již tradiční akci Den pro dětskou knihu. Děti si mohly vyrobit vánoční kouli a přáníčka.

Na odpoledne bylo přichystáno vyhodnocení literárně-výtvarné soutěže na téma "Moje rodina". Tuto soutěž jsme vyhlásili ve spolupráci s portálem Střídavka.cz, který se také podílel na cenách pro výherce. Slavnostního předání cen se zúčastnil provozovatel tohoto portálu Ing. Aleš Hodina. Oceněné práce si můžete prohlédnout zde.

Další soutěží, za kterou jsme v toto odpoledne předali ceny, byla soutěž se slovy, vyhlášená v našich studentských novinách Gaudeamus. Oceněné práce z této soutěže si také můžete přečíst zde.

Vyvrcholením odpoledne bylo interaktivní vystoupení Jany Krieglové s názvem "Putování knížky". V průběhu sobotní akce si návštěvníci mohli prohlédnout malou prodejní výstavku dětských knih nakladatelství Kriegl. Knihy budou k dispozici v oddělení pro děti a mládež za příznivou cenu do 21. 12. 2012.

13vystoupeni.jpg
Interaktivní vystoupení Jany Krieglové "Putování knížky"
předchozí  Set 2/2  další
13vystoupeni.jpg
14vystoupeni.jpg
15vystoupeni.jpg
16vystoupeni.jpg

Radní čtou dětem pohádku

Vždy koncem června pořádáme akci "Radní čtou dětem pohádku". Ani tento rok jsme ve středu 20.6. 2012 tradici neporušili a již po sedmé jsme připravili pohádku – tentokrát vodnickou.

Chceme poděkovat tajemnici MÚ Mgr. Miroslavě Kurcové, řediteli sokolovského muzea Ing. Michaelu Rundovi a řediteli ZŠ Křižíkova Mgr. Vladimíru Vlčkovi, kteří ve svém volném čase přišli naší akci podpořit a pohádku přečíst. Zároveň knihovnice na jevišti pohádku zahrály.

Tím však program odpoledne nekončil. Dalším bodem bylo předání cen nejlepším čtenářům oddělení pro děti a mládež MK Sokolov. Odměnou byly, jak jinak než knihy, a předali jsme je 5 pilným a 5 nejlepším čtenářům. K pohádkové atmosféře celého odpoledne přispěli také žáci ZUŠ v Sokolově pod vedením pana učitele Koláře se svojí směsí pohádkových melodií. Odpoledne zakončila kouzelnická show Tomáše Horvátha a také překvapení pro šikulky, kdy si děti mohly vyrobit a domů odnést malého vodníčka.

 

Prázdniny bez nudy

Každý čtvrtek v červenci a srpnu 2012 dětské oddělení připravilo pro své návštěvníky letní vyrábění. 12.7. si děti nazdobily tričko pomocí šablon a razítek. 19.7. si děti vyrobily slona z bambule. 26.7.si děti vyrobily s FIMO hmotou svícen na čajovou svíčku. 2.8. se vyráběl náramek z paměťového drátku zdobený kytičkou z korálků. 9. 8. se vyráběla zvířátka v vatových kuliček. 16.8. si děti (za pomoci maminek) vyrobily z bambulek žábu či žabáka. 23.8. si děti z FIMO hmoty vyrobily sluníčko na lednici. 30.8. se vyráběl z korálků náhrdelník - motanice.

bv1.jpg
Bambulkové vyrábění
předchozí  Set 1/2  další
bv1.jpg
bv2.jpg
bv3.jpg
bv4.jpg
fv1.jpg
fv2.jpg
fv3.jpg
fv4.jpg
kv1.jpg
kv2.jpg
kv3.jpg
kv4.jpg

Egyptský den

V sobotu 9. června 2012 knihovna pořádala akci nejen pro děti "Egyptský den", která se konala v rámci multikulturního festivalu Egypt. Akce byla pořádána za finanční podpory Ministerstva kultury. Pro návštěvníky byly připraveny - workshop (výroba afrických šperků), facepainting, odpoledne plné soutěží, her a vyrábění, předání cen za vědomostní soutěž o Egyptu. Přijelo divadlo Puls Praha s pohádkou "O zlaté rybce" a Richard Pachman s multimediálním představením "Útes".

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.