csenderu

LiStOVáNí - Lichožrouti

Březen, tentokrát pod názvem "Březen měsíc čtenářů" je již tradičně zaměřen na knihy, čtení a besedy se spisovateli.  Proto jsme pro žáky základních škol připravili několik akcí.

V pondělí 26. 3. 2012 do knihovny přijeli herci Pavel Oubram, Tomáš Drápela a Věra Hollá s projektem Listování a knihou Pavla Šruta – Lichožrouti.

Projekt LiStOVáNí je cyklus scénického čtení, hra s knížkou, divadelní představení, který divákům, posluchačům a čtenářům nabízí zprostředkování prožitku z četby velice poutavou formou a překládá zcela nový, pravděpodobně dosud nepoznaný zážitek.
Záměrem celého projektu je tedy knihou oslovit, vtáhnout do široké řady čtenářů a probudit celoživotní zájem o čtení a sebevzdělávání.

Lichožrout je nejobratnější lupič ponožek, který nebyl ještě nikdy dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Jejich tajemný svět zrcadlí napínavý a vtipný příběh jedné lichožroutské rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka.

Pavel Šrut – český básník, překladatel, fejetonista, autor knih pro děti a písňových textů. Za knihu Lichožrouti získal v roce 2009 cenu Magnesia Litera. Knihu ilustrovala Galina Miklínová.

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.