csenderu

Besedy se spisovatelkou Ivonou Březinovou

V průběhu dubna navštívila Sokolovsko spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Besedy s touto známou osobností české literatury se postupně konaly v knihovnách v Sokolově, Lokti, Kraslicích, Kynšperku, Rotavě, Březové a Lomnici. Děti se na nich dověděly, jak se I. Březinová dostala ke svému povolání, jak vznikají její knihy a kde získává inspiraci pro své příběhy.
Mezi knížkami pro dospívající čtenáře nejvýrazněji upoutala série dívčích románů Holky na vodítku – Jmenuji se Ester (2002), Jmenuji se Alice (2002) a Jmenuji se Martina (2003). Celý triptych získal řadu ocenění včetně Zlaté stuhy či cen knihovníků a učitelů v anketě Suk. Romány jsou komponovány jako výpovědi dívek léčících se z různých závislostí či psychických poruch (gamblerství, drogy, anorexie/bulimie) ve stejné psychiatrické léčebně.
Ivona Březinová patří v současné době mezi naše nejproduktivnější a zároveň nejčtenější autory literatury pro děti a mládež. Její knížky získávají mnohá ocenění, autorka sama byla dětskými čtenáři v roce 2004 pasována na"rytíře Řádu krásného slova". Některá díla Ivony Březinové vyšla v překladu i v zahraničí.

Besedy byly pořádány v rámci projektu Městské knihovny Sokolov "Sokolovsko, děti a literatura", který je realizován s finanční podporou Ministerstva kultury.
brezova.jpg
Ivona Březinová v Březové
brezova.jpg
kraslice.jpg
kynsperk.jpg
loket1.jpg
loket2.jpg
lomnice.jpg
rotava.jpg
sokolov.jpg
   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.