csenderu

Páté přátelské posezení knihovníků

Již popáté se v sobotu 24. 11. 2012 sešli pracovníci knihoven Sokolovska na pravidelném předvánočním setkání knihovníků, kde si navzájem popovídali o zkušenostech ze své knihovnické praxe.

Recepty na pudinkové řezy, koláčky z listového těsta a výborné buřtíky  jsou umístěny zde.

Adoptuj panenku – zachráníš dítě

LogoProjekt Adoptuj panenku a zachráníš dítě vyhlásil český výbor UNICEF. Cílem projektu je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky.

Panenky, které byly vyrobeny v naší knihovně na schůzce letošního květnového Dámského klubu, si zájemci mohou u nás "adoptovat" v dětském oddělení do konce roku 2013. Částka, kterou za "adopci" zaplatí, činí 600 Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v nejchudších zemích proti 6 hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).. V sumě jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka apod.

Pokud se vám nějaká panenka zalíbí a nebyla ještě adoptována, můžete si ji zamluvit k "adopci " i pomocí e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a poté si ji přijít vyzvednout do dětského odělení.

02lili.jpg
LiliNarozena: 2012, Občanství: ČR
předchozí  Set 1/5  další
01majda.jpg
02lili.jpg
03ela.jpg
04slunicko.jpg
05anicka.jpg
06annave.jpg
07baruska.jpg
08majdalenka.jpg
09nina.jpg
10lily.jpg
11braien.jpg
12eman.jpg
 

 

Koncert "Bye bye Sokolov"

28. února 2012 se konal v zimní zahradě koncert "Bye bye Sokolov" jazzového hudebníka Jana Bíska na rozloučenou se Sokolovem. S Janem Bískem se přišel rozloučit i náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Akce pro seniory a handicapované

V letošním roce probíhá projekt "Nebuďte sami, přijďte k nám", který je realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR. V jeho rámci knihovna pořádá přednášky a worshopy pro seniory a handicapované.

04brezen.jpg
Březen 2012Přednáška Jak si poradit se stresem. Hostem byla Lucie Ramsonius (Rakousko) - učitelka jógy a praktikantka pránického léčení
předchozí  Set 1/2  další
01unor.jpg
02unor.jpg
03brezen.jpg
04brezen.jpg
05duben.jpg
06duben.jpg
07zari.jpg
08zari.jpg
09zari.jpg
10rijen.jpg
11rijen.jpg
12rijen.jpg

 

 

Přednášky a besedy

Vzdělání, poznání, užitečně strávený čas - úterní přednášky v knihovně - to je náš tip pro Vás !!!

Městská knihovna Sokolov pravidelně pořádá besedy se spisovateli, ilustrátory a jinými významnými osobnosti společenského života; probíhají cestovatelské přednášky, v rámci kterých se mohou zájemci seznámit s různými zeměmi a kulturami. Dále se také pro zájemce o krásy našeho regionu konají besedy s regionálními osobnostmi, které zde hovoří např. o památkách, přírodních zajímavostech, historických událostech a osobnostech regionu...

12cerven.jpg
Červen 2012Procházka s odborným výkladem Mgr. Petra Krásy "Živá příroda za sokolovskými humny". (Fotografovali Věra Pečená a Aleš Novák)
předchozí  Set 1/2  další
01unor.jpg
02unor.jpg
03brezen.jpg
04brezen.jpg
05brezen.jpg
06brezen.jpg
07brezen.jpg
08duben.jpg
09duben.jpg
10kveten.jpg
11cerven.jpg
12cerven.jpg
   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.