csenderu

Mikulášské překvapení

5. 12. se i v oddělení pro děti a mládež objevil čert s andělem a každý, kdo si přišel půjčit knihu od nich dostal malou sladkost. Když se venku setmělo, navštívil je kolega čert, který právě pobýval v muzeu.

Den pro dětskou knihu

Dne 30. listopadu 2013 se již posedmé uskutečnil ve veřejných knihovnách Česka DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Byl opět věnován nejen propagaci knih pro děti a čtení, jeho hlavní atrakcí byl také předvánoční prodej knih.
Také v Městské knihovně se již několik let připojujeme k této celostátní akci a na sobotu 30. 11. jsme pro děti ale i jejich doprovod připravili bohatý program. Vánoce s kvapem blíží a proto jsme společně vyráběli vánoční hvězdu na zavěšení. K Vánocům patří dárky a dárečky a myslím si, že pod stromečkem by neměla chybět knížka. Děti i dospělí čtenáři mohli využít příležitosti zakoupit knihy za výhodné ceny. Možnost zakoupit knihu potrvá v oddělení pro děti a mládež do čtvrtka 12. 12. 2013, vždy v době, kdy je otevřeno pro veřejnost.

Čas pokročil, bylo odpoledne a přednáškový sál knihovny se zaplnil dětmi. Blížilo se předání cen výhercům hned dvou soutěží. První z nich byla literárně-výtvarná soutěž na téma „Můj zvířecí kamarád“ kterou jsme vyhlásili již v létě. Do soutěže se celkem přihlásilo 110 dětí, práce byly velice pěkné a bylo docela těžké vybrat ty nejzdařilejší. Pak přišlo na řadu předání cen za druhou soutěž „Zkus napsat báseň“. Tu jsme vyhlásili v knihovně v rámci vzdělávací akce na téma „Trocha poezie nikoho nezabije“, kterou jsme pořádali pro 3. – 5. ročníky základní školy v měsíci listopadu.

I zde bylo náročné vybrat nejpovedenější příspěvky, sešlo se nám celkem 67 prací. Ceny výhercům předal místostarosta města Mgr. Ladislav Sedláček.

A jak se říká „to nejlepší nakonec“ také my jsme měli přichystanou pověstnou „třešničku na dortu“. Tou byla pohádka „Lakomá Barka“, s kterou k nám do knihovny přijela Štěpánka Vanická z Divadla KAKÁ z Prahy. Věříme, že se celý den vydařil a již se těšíme na začátek adventu 2014 a na další Den pro dětskou knihu.

 

 

Vítání prvňáčků mezi čtenáře a křest knihy "Prázdninové pohádky"

Děje se tomu tak již několik let – vždy v červnu se prvňáčkům zjeví knihovnické strašidlo Hejhula Uršula Písmenková, aby je přivítalo mezi čtenáře a knihomoly.

Jedná se o strašidlo hodné a přívětivé, kterého se děti opravdu bát nemusí. Aspoň tedy ty, které rády čtou a chovají se hezky ke knížkám.

Navíc letos opět děti neodejdou z knihovny s prázdnou. Dostanou knížku Prázdninové pohádky. Pohádky vznikly v loňském roce na Semináři tvůrčího psaní, pod vedením spisovatelky Ivony Březinové.

6. červen 2013 byl v knihovně výjimečným dnem - křtila se právě tato pohádková knížka. O tom, že to byla událost opravdu slavnostní svědčí přítomní hosté: místostarosta města Sokolov Mgr. Ladislav Sedláček, vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Světlana Sojková, za sponzory Ing. Joža Lokajíček (NEMOS Sokolov), Ing. Miroslav Mertl (Sokolovská uhelná, právní nástupce, Sokolov) a sudička.

Za tvůrce knihy se křtu zúčastnily Magda Drechslerová a Bára Kubátová, která pohádky doplnila krásnými ilustracemi.

Věříme, že se i v budoucnu budou prvňáčci a ostatní čtenáři dětského oddělení chovat ke knížkám pěkně, aby knihovnické strašidlo mohlo v klidu odpočívat a čerpat sílu do dalšího června.

Televizní reportáž z křestu knihy - Sokolov: Každý prvňáček má svojí pohádkovou knížku (TV Západ)

Čteme dětem

Akce Čteme dětem pobíhá v oddělení pro děti a mládež vždy jednu středu v měsíci.

 

Prázdniny bez nudy

Každý čtvrtek v červenci a srpnu 2013 jsme v dětském oddělení připravili pro své návštěvníky letní vyrábění.

 4. 7. si děti z bambulek vyrobily barevnou berušku
11. 7. děti vyráběly jablíčko na drobnosti
18. 7. si děti vyrobily myšku – loutku z ponožky
25. 7. děti šily taštičku na cokoliv
1. 8. děti vyráběly náhrdelník nebo náramek z korálků
8. 8. si děti vyrobily masku z pěnovky a papíru
15. 8. vyráběly děti berušku a zajíčka z plyšových drátků

 

01bamb.jpg
Bambuláčci
předchozí  Set 1/3  další
01bamb.jpg
02bamb.jpg
03bamb.jpg
04bamb.jpg
05jab.jpg
06jab.jpg
07jab.jpg
08jab.jpg
09pon.jpg
10pon.jpg
11pon.jpg
12pon.jpg
   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.