csenderu

Vítání prvňáčků mezi čtenáře a křest knihy "Prázdninové pohádky"

Děje se tomu tak již několik let – vždy v červnu se prvňáčkům zjeví knihovnické strašidlo Hejhula Uršula Písmenková, aby je přivítalo mezi čtenáře a knihomoly.

Jedná se o strašidlo hodné a přívětivé, kterého se děti opravdu bát nemusí. Aspoň tedy ty, které rády čtou a chovají se hezky ke knížkám.

Navíc letos opět děti neodejdou z knihovny s prázdnou. Dostanou knížku Prázdninové pohádky. Pohádky vznikly v loňském roce na Semináři tvůrčího psaní, pod vedením spisovatelky Ivony Březinové.

6. červen 2013 byl v knihovně výjimečným dnem - křtila se právě tato pohádková knížka. O tom, že to byla událost opravdu slavnostní svědčí přítomní hosté: místostarosta města Sokolov Mgr. Ladislav Sedláček, vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Světlana Sojková, za sponzory Ing. Joža Lokajíček (NEMOS Sokolov), Ing. Miroslav Mertl (Sokolovská uhelná, právní nástupce, Sokolov) a sudička.

Za tvůrce knihy se křtu zúčastnily Magda Drechslerová a Bára Kubátová, která pohádky doplnila krásnými ilustracemi.

Věříme, že se i v budoucnu budou prvňáčci a ostatní čtenáři dětského oddělení chovat ke knížkám pěkně, aby knihovnické strašidlo mohlo v klidu odpočívat a čerpat sílu do dalšího června.

Televizní reportáž z křestu knihy - Sokolov: Každý prvňáček má svojí pohádkovou knížku (TV Západ)

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.