csenderu

Den pro dětskou knihu

Dne 30. listopadu 2013 se již posedmé uskutečnil ve veřejných knihovnách Česka DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Byl opět věnován nejen propagaci knih pro děti a čtení, jeho hlavní atrakcí byl také předvánoční prodej knih.
Také v Městské knihovně se již několik let připojujeme k této celostátní akci a na sobotu 30. 11. jsme pro děti ale i jejich doprovod připravili bohatý program. Vánoce s kvapem blíží a proto jsme společně vyráběli vánoční hvězdu na zavěšení. K Vánocům patří dárky a dárečky a myslím si, že pod stromečkem by neměla chybět knížka. Děti i dospělí čtenáři mohli využít příležitosti zakoupit knihy za výhodné ceny. Možnost zakoupit knihu potrvá v oddělení pro děti a mládež do čtvrtka 12. 12. 2013, vždy v době, kdy je otevřeno pro veřejnost.

Čas pokročil, bylo odpoledne a přednáškový sál knihovny se zaplnil dětmi. Blížilo se předání cen výhercům hned dvou soutěží. První z nich byla literárně-výtvarná soutěž na téma „Můj zvířecí kamarád“ kterou jsme vyhlásili již v létě. Do soutěže se celkem přihlásilo 110 dětí, práce byly velice pěkné a bylo docela těžké vybrat ty nejzdařilejší. Pak přišlo na řadu předání cen za druhou soutěž „Zkus napsat báseň“. Tu jsme vyhlásili v knihovně v rámci vzdělávací akce na téma „Trocha poezie nikoho nezabije“, kterou jsme pořádali pro 3. – 5. ročníky základní školy v měsíci listopadu.

I zde bylo náročné vybrat nejpovedenější příspěvky, sešlo se nám celkem 67 prací. Ceny výhercům předal místostarosta města Mgr. Ladislav Sedláček.

A jak se říká „to nejlepší nakonec“ také my jsme měli přichystanou pověstnou „třešničku na dortu“. Tou byla pohádka „Lakomá Barka“, s kterou k nám do knihovny přijela Štěpánka Vanická z Divadla KAKÁ z Prahy. Věříme, že se celý den vydařil a již se těšíme na začátek adventu 2014 a na další Den pro dětskou knihu.

 

 

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.