csenderu

Historie města

V březnu již několik let Městská knihovna Sokolov vyhlašuje soutěž pro kolektivy druhých tříd základních škol ze Sokolova.

Nejinak tomu bylo i v letošním roce. A protože se slaví v tomto roce výročí 700 let od udělení městských privilegií městu Sokolov – zaměřili jsme i naší soutěž na tuto tématiku. Soutěž jsme nazvali "Historie města aneb Křížem krážem Sokolovem". Jako vždy měla soutěž několik částí – část vědomostní, ve které se děti dozvěděly informace z historie města a která byla zakončena "Testíkem pro bystré hlavičky"; následovala křížovka s tajenkou. Poslední částí byla slepá mapa, ve které měly děti správně určit některá místa v Sokolově spjatá s historií města. Tato část byla výtvarná a ponechali jsme na fantazii dětí, jak ji pojmou.

Každá třída výtvarnou část využila po svém a vznikly opravdu krásné práce. Ceny byly předány v sobotu 25. 5. 2013 v Hornickém domě při oslavách 700. výročí udělení městských privilegií. Tamtéž jsou také vystaveny práce dětí. Poděkování patří učitelkám, které se s dětmi soutěži věnovaly.

01.jpg
1. místo2. třída - Základní škola Běžecká Sokolov (pracoviště Boženy Němcové) - Mgr. Alena Jiříková
01.jpg
02.jpg
03a.jpg
03b.jpg
03c.jpg
04.jpg
05a.jpg
05b.jpg
   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.