csenderu

Hry bez hranic 2019

V sobotu 25. května 2019 se v Horním Slavkově konala soutěž družstev dětských knihoven regionu HRY BEZ HRANIC aneb KNIHOVNÍCI DĚTEM. Organizátory letošního 13. ročníku soutěže byla Městská knihovna Městského kulturního střediska Horní Slavkov. Tématem letošního ročníku her bylo hornictví.
Tato akce  se koná již od roku 2007 a jejím cílem je podpořit čtenářství a rozšířit znalosti dětí a také propagovat práci dětských oddělení veřejných knihoven v Karlovarském kraji.

V 9.00 hry na náměstí zahájila Mgr. Soňa Kvasničková (ředitelka Městského kulturního střediska) a starosta města Alexandr Terek.

14 družstev na 11 stanovištích plnilo rozličné úkoly na téma hornictví, historie města Horní Slavkov a okolí (skládání městského znaku, práce s pověstí o zazděném vozkovi, poznávání nerostů, poznávání flory a fauny Slavkovského lesa a spousta dalších), svá těla si děti protáhly na stanovištích CHKO SLAVKOVSKÝ LES a Z HORNÍHO SLAVKOVA DO ČÍNY (historie výroby porcelánu).
Po skončení soutěžního klání se všichni přesunuli na oběd a pak následoval doprovodný program – vyrábění záložek do knih a krátký film v kině v MKS H. Slavkova.
Mezitím byly sečteny body z jednotlivých stanovišť.
Nejprve byly předány ceny za nejlepší rozcvičku a prezentaci družstva, které hodnotili sami soutěžící mezi sebou. Nejvíce se líbila prezentace družstva Obecní knihovny Dalovice.
Pak přišlo na řadu vyhodnocení hlavního soutěžního klání. Na 1. místě se umístilo družstvo Městské knihovny Horní Slavkov. Naše družstvo bylo v tomto ročníku velmi úspěšné a skončilo na krásném 2. místě. Soutěžícím moc gratulujeme!
Hry skončily a my se již těšíme na další, v pořadí již 14. ročník - Hry bez hranic 2020.

Akce se konala za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Svazu knihovníků a informačních pracovníků.

předchozí  Set 1/2  další
IMG_6142
IMG_6143
IMG_6146
IMG_6148
IMG_6150
IMG_6157
IMG_6161
IMG_6180
IMG_6182
IMG_6184
IMG_6188
IMG_6191

Pálení čarodějnic 2019

Na akci Pálení čarodějnic jsme předali ceny nejlepším čtenářům oddělení pro děti a mládež MK Sokolov za rok 2018. Výhercům blahopřejeme.

 

Probouzení broučků

Vyrábění pro šikulky - Velikonoční košíček

NOC S ANDERSENEM 2019 – aneb LETEM SVĚTEM

Rok uběhl jako voda a byl tu opět konec března, s ním také celostátní akce Noc s Andersenem.

V Sokolově jsme akci tentokrát pojali jako výpravu po celém světě. Přestože kostýmy byly velmi rozmanité, jak můžete vidět na fotkách, velkou převahu měli indiáni.

V průběhu večera jsme navštívili skoro všechny světadíly a na každém z nich jsme si zasoutěžili. Odměnou pro děti byl diplom a také kniha. Večer uběhl velmi rychle, přesto zbyl i čas na výrobu lapače snů. Dříve než jsme se uložili ke spánku, rozluštily děti opět spoustu hádanek. Ráno po snídani odcházely děti se svými rodiči domů a na cestu dostaly společnou fotografii.

Skončila NsA 2019 – těšíme se na NsA 2020.

 

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.