csenderu

NOC S ANDERSENEM 2019 – aneb LETEM SVĚTEM

Rok uběhl jako voda a byl tu opět konec března, s ním také celostátní akce Noc s Andersenem.

V Sokolově jsme akci tentokrát pojali jako výpravu po celém světě. Přestože kostýmy byly velmi rozmanité, jak můžete vidět na fotkách, velkou převahu měli indiáni.

V průběhu večera jsme navštívili skoro všechny světadíly a na každém z nich jsme si zasoutěžili. Odměnou pro děti byl diplom a také kniha. Večer uběhl velmi rychle, přesto zbyl i čas na výrobu lapače snů. Dříve než jsme se uložili ke spánku, rozluštily děti opět spoustu hádanek. Ráno po snídani odcházely děti se svými rodiči domů a na cestu dostaly společnou fotografii.

Skončila NsA 2019 – těšíme se na NsA 2020.

 

Nekoktám, čtu! 2019

V tomto roce uspořádal Klub dětských knihoven Karlovarského kraje již 5. ročník čtenářské soutěže Nekoktám, čtu! Celkem se do soutěže zapojilo 17 knihoven regionu.

Místní kola se v Městské knihovně Sokolov uskutečnila ve dnech 11. – 12. 2.

V pondělí 11. 2. soutěžili žáci 4. tříd. Na prvním místě se umístila a do krajského kola postoupila Valerie Soprová (ZŠ Křižíkova). V úterý 12. 2. soutěžili ve čtení žáci 5.  tříd a do krajského kola postoupila Tereza Maráková (ZŠ Švabinského).

Obě děvčata byla velice úspěšná i v těžké konkurenci krajského kola soutěže, které se konalo 15. 3. v Krajské knihovně v Karlových Varech. V. Soprová se umístila na 3. místě a T. Maráková na místě 4.

Poděkování patří všem, kteří se do projektu zapojili – porotcům, partnerům (základní školy
v KV kraji, Krajská knihovna Karlovy Vary, SKIP ČR), soutěžícím i jejich doprovodu.

 

Informovaná máma: Ptáček a lev

Herní den v únoru

Vyrábění pro šikulky - Valentýnská kytička

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.