csenderu

Podpora čtenářství a estetické výchovy dětí v Karlovarském kraji

V rámci projektu, který je určen pro dětské čtenáře, jsme se také v tomto roce zaměřili na větší propagaci a podporu čtení dětí a mládeže, přičemž jsme spolupracovali i s dalšími knihovnami regionu Karlovarský kraj. Uspořádali jsme besedy se spisovateli a ilustrátory knih pro děti a mládež. Uspořádáním akcí v rámci  projektu jsme chtěli přispět k větší popularizaci čtení a literatury mezi dětmi a mládeží v Sokolově i v některých dalších městech a obcích na Karlovarsku.

V říjnu jsme uspořádali besedy se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, která při své cestě navštívila tyto knihovny: MK Březová, OK Lomnice, OK Královské Poříčí, MK Sokolov, MK Loket, MK Nové Sedlo, MK Chodov, MK Karlovy Vary a MK Kraslice.

V říjnu do našeho regionu zavítal také malíř a ilustrátor  Adolf Dudek, který navštívil tyto knihovny: MK Sokolov, MK Cheb, MK Kraslice, MK Chodov, MK Hroznětín, MK Nová Role
a MK Březová.

Realizováno s finanční podporou Karlovarského kraje

STORYTELLING – živé vyprávění příběhů

V dubnu jsme do knihovny pozvali vypravěče Martina Haka. Akce se zúčastnili studenti Střední živnostenské školy Sokolov.

Vypravěč je jako rybář v loďce. V moři příběhů hledá takové, které nutí k zamyšlení. Naučí vás nahodit udici a ulovit příběh, který bere dech, otevírá srdce a přináší změnu.

Beseda s autorkami knihy Z DENÍKU KOČIČKY ŤAPIČKY Markétou Harasimovou a Bárou Kubátovou (10. 4. 2018)

Beseda se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou (14. 3. 2018)

V březnu jsme pozvali spisovatelku Lenku Rožnovskou. Beseda MOBILMÁNIE V POHÁDKOVÉ ŘÍŠI byla určena pro žáky prvního stupně základní školy.

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.