csenderu
Autismus zblízka – Michal Roškaňuk 
úterý, 16 říjen 2018,  6:00 -  8:00
Tamara RybárováShlédnutí : 86 

Autismus 16. 10. 2018

 

Být autistickým neznamená být horším či lepším, ale být jiným. Navenek obyčejný, ale uvnitř odlišný – jinak vnímá, jinak myslí…

 

Autismus představuje velmi různorodé spektrum potíží jak subjektivních pro danou osobu, tak potíží obecných pro okolní společnost, která není na dramatický nárůst počtu případů, jaký v poslední době zažíváme, připravena.

Ale autismus je pro autistu také soubor specifických vlastností, z nichž některé jsou brány jako poruchy spíše pro odklon od většinového jednání než proto, že by byly vyslovené závadné.

Přednáška se zamýšlí nad jednotlivými aspekty poruch autistického spektra po všech stránkách (včetně praktických témat jako je například komunikace s autistou s přihlédnutím k případné mentální retardaci), ať už jde o zorný úhel rodičů a příbuzných nebo profesionálů.

Přijďte si popovídat i o tom, jak takové problémy řešit a především jak jim předcházet – během přednášky je možné klást dotazy.

 

Přednášku vede kvalifikovaný lektor Michal Roškaňuk, který zprostředkovává jedinečný pohled do světa autistů. Sám ve světle Aspergerova syndromu došel na dno svého bytí a tam nalezl cestu zpět na hladinu jako poradce dalších autistických dospělých i dětí a jejich rodin. Neúnavný lamač mýtů a klišé o autismu, odborný lektor, poradce, organizátor osvětových akcí, výstav, koncertů a divadelních představení, ředitel organizace Adventor o. s. a hlavně člověk s Aspergerovým syndromem vysvětlí, proč konec a začátek mohou znamenat totéž.

 

Pořádáno s finanční podporou Ministerstva kultury ČR. Vstup zdarma

Zpět

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.