csenderu
Vřeteno osudu (aneb Tajné zpověď K.J.Erbena) 
středa, 15 listopad 2017,  6:00 -  8:00
Jana DoležalováShlédnutí : 224 

Veteno osudu

Kdo by neznal tajemné, strašidelné balady z legendární sbírky Kytice! Co však víme o životě jejich autora Karla Jaromíra Erbena? Málokdo tuší, že pod maskou seriózního, tichého muže se skrýval vášnivý romantik, jenž si do deníků zapisoval děsivé sny, žil ve stínu smrti, vedl hovory s duchem mrtvého bratra-dvojčete, trpěl problematickými vztahy k ženám a skrýval hrůzné tajemství Záhořova lože. Zkušený romanopisec, záhadolog a znalec regionálních zajímavostí Otomar Dvořák poodhalil oponu nad nelehkým životem tvůrce, který musel svádět dramatický boj s nepřízní osudu, aby pro budoucí generace zachránil svět starých slovanských mýtů, obřadů, pověr, písní a pohádek. Práci na pozoruhodném románu, který nese stejné jméno jako tato beseda, tedy Vřeteno osudu, a vyšel v říjnu 2015, věnoval dva roky. 

Josef Pepson Snětivý obohatí besedu vlastními i převzatými písněmi, přečte ukázky z knihy a na jinou notu naladí posluchače též svými „místopisnými“ i milostnými sonety ze sbírky Dvě na čtvrtou sonetů v rytmu srdce.
A když jsme u místopisu, oba autoři představí i svá společná díla: knihy Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty a Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel.
Zmiňované i další knihy k zakoupení na místě.


Otomar Dvořák (1951) vystudoval scenáristiku na pražské FAMU, pracoval jako dramaturg v hudebním divadle Semafor a v Městském divadle Zlín, jako redaktor v televizi a časopisech, natočil jako autor a režisér několik publicistických televizních pořadů, vystupoval v rozhlase a v malých rolích na divadle i ve filmu. Pro televizní stanici Kinosvět připravuje dokumentární pořady (např. Magazín záhad). Napsal přes třicet knih v žánru literatury faktu, v nichž se zabývá českým místopisem, tajemstvím krajiny, lidovou magií, neobvyklými přírodními jevy a záhadami historie. V posledních letech se ovšem zařadil i mezi nejúspěšnější české autory historických románů.
Více na www.otomar-knihy.webnode.cz


Josef Pepson Snětivý (1973) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, ale jeho celoživotní vášní je hudba, které se věnuje coby saxofonista, klávesista, zpěvák, skladatel a textař – v současnosti zejména sólově s pořadem Na vlnách tónů a slov. Natočil několik desek se skupinami nejrůznějších žánrů; album Půlnoční vzkaz (2017) je jeho první sólové.
Po třicítce se obrátil také k literatuře, přičemž se profiluje coby prozaik, básník, publicista a překladatel. Do knih se ponořil ještě více tím, že se v roce 2010 stal majitelem a jednatelem Nakladatelství ČAS.

 

Vstupné činí 40,- Kč

Zpět

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.