csenderu
Anthony Doerr: Jsou světla, která nevidíme. Beseda o knize, za niž autor získal Pulitzerovu cenu za rok 2015 a stal se finalistou prestižní Národní knižní ceny v USA za rok 2014 
úterý, 18 září 2018,  6:00 -  8:00
Tamara RybárováShlédnutí : 137 

Beseda o knihách 18. 9. 2018

 

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství?

 

Anthony Doerr je americký spisovatel, který v roce 1995 odpromoval v oboru historie. Jeho prvotinou byla sbírka novel s názvem The Shell Collector. V České republice byla vydaná pod názvem Sběratel mušlí a najdete ji také v knižním fondu knihovny. Stejně tak jeho další povídkovou sbírku Memory Wall, která vyšla v češtině pod názvem Zeď vzpomínek. Jeho román About Grace a memoáry Four Seasons in Rome dosud v České republice vydány nebyly. Děj románu Jsou světla, která nevidíme je zasazen do Francie okupované během 2. světové války. Autor za něj získal Pulitzerovu cenu za rok 2015 a stal se finalistou prestižní Národní knižní ceny v USA za rok 2014. Tento titul byl také hodnocen jako kniha roku 2014 dle prestižních světových deníků jako např. New York Times, Washington Post, San Francisco Chronicle či Guardian.

 

Vstup zdarma

Zpět

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.