csenderu
Jóga a všímavost pro seniory 
středa, 19 září 2018, 10:30 - 11:30
Tamara RybárováShlédnutí : 206 

Jóga 12. 9. 2018

 

Jóga pro seniory nabízí možnost společně strávených chvil, kdy protáhnete celé tělo a naučíte se správně zapojit svaly tak, aby už nic nebolelo. Naučíte se pracovat se svým dechem a vnímat jeho sílu. Zkvalitníte a obohatíte svůj život něčím novým a více porozumíte svému tělu, jeho možnostem a také sami sobě. Vědomý pohyb, prohloubení dechu, posílení svalstva a rozvolnění mysli se brzy odrazí i na kvalitě vašeho žití.

 

Cvičení je koncipováno tak, aby vás tělo přestalo nebo ani nezačalo bolet a neomezovalo vás v kvalitě vašeho žití, abyste si zachovali  optimismus a  pocítili více radosti ve svém životě. Protáhnete a posílíte postupně všechny svaly v těle, ty na povrchu i ty uvnitř. Naučíte se pracovat s dechem, s kterým je spojen náš vnitřní klid a pohoda. Pocítíte nový přísun energie a dobijete baterky. Abychom se cítili lépe, mnohdy stačí málo. Přijďte určitě vyzkoušet sílu vědomého pohybu, zavnímat hloubku svého dechu a naučit se nové techniky, které zlepšují náladu a obnovují síly. Cvičí se v sedě na židlích. Lekce končí relaxací za zvuku léčivých tónů. Hýbat se v každém věku je velmi důležité a nemusí to být vždy fyzicky náročné. Jóga všímavosti osvěží vaše tělo i mysl a potěší ducha.

 

Jitka Malušková o sobě napsala: Nacházím se ve čtvrté dekádě svého života a věnuji se józe již několik let. Józe všímavosti intenzivně již 4 roky. Jóga si mne našla v období, kdy jsem ve svém životě pociťovala velký tlak a stres a naučila mne, jak se uvolnit, protáhnout a prodýchat a dostat se zpět do vytoužené pohody a klidu. Můj život a mé vnímání se tehdy díky józe velmi změnily. Zažívám od té doby při praktikování jógy krásné pocity klidu a pohody a důvěry ve své vnitřní vedení. Jednat z pozice vnitřního souladu sama se sebou a předávat své znalosti a zkušenosti dál, mi činí obrovskou radost. Mými věčnými inspirátory na mé cestě jsou hlavně děti, kterých mám kolem sebe nespočet a vidím, jak si jógu se mnou radostně a spontánně užívají.

 

Akci pořádá Městská knihovna Sokolov, Jitka Malušková a Nadační fond pro rozvoj PLNÉHO VĚDOMÍ

 

Vstupné činí 20,- Kč/1 lekce. Je nutné přihlásit se předem. Učinit tak můžete v čítárně MK Sokolov od 1. 8. 2018

Zpět

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.