csenderu
Beseda a autorské čtení z knihy Miláček Anglie sokolovského autora V. R. Macha (vlastním jménem Luboš Vermach) 
úterý, 27 listopad 2018,  6:00 -  8:00
Tamara RybárováShlédnutí : 101 

Autorské čtení L. Vermach 27. 11. 2018

 

Kniha vypráví dramatický příběh z doby, kdy Británii vládla Železná lady. Tehdy spřízněné rody yorkshirských Duncanů a londýnských Gregorů uzavřou nové spojenectví proto, aby se dostaly na vrchol londýnské společnosti. Když se zdá, že dosáhly cíle, zasáhne do děje Patricie Gregorová. Půvabná studentka se ocitne koncem roku 89 v rozbouřené Praze. Zde projde těžkou životní zkouškou. Vše nasvědčuje tomu, že v ní obstála. Avšak následky pobytu jsou pro osud rodiny natolik závažné, že pomoci může jediná osoba, britská královna Elisabeth.

 

Luboš Vermach, profesí inženýr ekonomie a rodák ze Šumavy, je celoživotně svázán s Karlovarským krajem. Většinu kariéry strávil v podnikové sféře. Měl možnost pracovat u několika zahraničních společností, díky nimž v devadesátých letech opakovaně navštívil Anglii. Od dětství je náruživým čtenářem. Vyjma českých autorů si oblíbil také ty angloamerické. Převládají klasici: Chaucer, Stevenson, Dickens, Doyle, Shaw, Updike, Steinbeck apod. Silně se zajímá o společensko-politické dění a dávné i moderní dějiny Velké Británie. Rád čte na dané téma odbornou literaturu (Maurois, Wormaldová). Po roce 1989 přispíval formou fejetonů a úvah do krajského, ale i celostátního tisku. V současnosti má rozepsány další dva rukopisy, volně navazující na vydávaný román Miláček Anglie.

 

Úryvek z recenze: V. R. Mach se vyhoupl na vysluní českého knižního trhu se zajímavým debutem, který má tendence oslovit hned několik kategorií čtenářů. Jedná se o román, který vás bude neustále překvapovat, a to nejen svým tématem, ale také námětem, zvoleným jazykem, či dokonce historizujícími prvky.
Celou recenzi najdete zde: http://www.podporaceskychautoru.cz/2018/01/recenze-milacek-anglie-v-r-mach.html

 

Vstup zdarma

Zpět

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.