Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní strana > O knihovně > Akce > Cyklus večerů s debatami o zajímavých knihách - Jitka Osička

Cyklus večerů s debatami o zajímavých knihách - Jitka OsičkaDatum konání:
7.1.2020

Cyklus večerů s debatami o zajímavých knihách

Sladěno medem - Jitka Osička

  • 7. ledna 2020 od 18.00 h
  • vstup zdarma

Symbolika je klíčem k nalezení světa ve světě. Postupně se otevírají brány do dalších pater a dimenzí na různých úrovních vědomí. Vše se doplňuje a dotváří. Příroda zvolila nejjednodušší formu pro pochopení a uchopení v řezu, záhybu, vůních… a posvátné vodě. Proto lze vše najít jedině návratem k Přírodě a ke kořenům. Sbírka Sladěno medem dává možnost hravou formou nalézt odpovědi na otázky dlící hluboko v nás. Grafická stránka básní je sama o sobě návodem a průvodcem, kde a jak hledat.

 

Jitka Osička (* 1987, Klatovy)

je česká divadelní a filmová herečka, zpěvačka, improvizátorka a básnířka.

Vystudovala JAMU v Brně, obor Muzikálové herectví. Působila na divadelních scénách v Brně, Praze i Liberci. V letech 2015-2017 učila na Konzervatoři J. Ježka  v Praze obor Muzikál. Smysl tvorby našla v improvizaci, které se věnuje ve všech oblastech vyjádření (herecky, pěvecky, tanečně).

Od roku 2018 prezentuje autorský projekt s názvem - Pohybové obrazy - ztvárnění obrazů, soch, kaligrafií aj. do prostoru s následným výkladem za pomoci zpěvu, tance a herectví a IMPRO Woo večery ve stylu One woman show za doprovodu bubeníka.

Sbírky básní: Bubeníci na druhou (2019)  tematická poezie (il. ak. malíř
J. Šorm), Kože hadí (2019) - tematická poezie (il. ak. malíř O. Placht), Šacho-tvorní vraníci (2018) - hravá poezie (il. ak. malíř J. Klát), Sladěno medem (2018) - sbírka básní a sdělení (il. D. Beneš)

beseda nad knihou.jpg