Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní strana > O knihovně > Akce > Lenka Březinová vernisáž V kresbách

Lenka Březinová vernisáž V kresbáchDatum konání:
26.4.2022

 

Název výstavy – Lenka Březinová/V kresbách.

Autorka se věnuje abstrahovaným kompozicím, vytvářené roztíranými pastely na papír. Dominují v nich nezobrazivé lineární, tvarové a prostorové vztahy v jemných tonálních stupnicích.

Výstavu zahájí kurátorka sbírek Galerie umění Karlovy Vary - Mgr. Božena Vachudová.

Hudební doprovod – Jaroslav Honzák, Johanka Březinová a Martin Březina.

 

 

 

Lenka Březinová / V kresbách

Kreslířka

 Narozena roku 1956 v Českých Budějovicích, z nichž se s rodiči odstěhovala v roce 1960 do Sokolova. Při základní škole navštěvovala výtvarný obor lidové školy umění významného sokolovského pedagoga Antonína Weinfurtera.

Během studia na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech v letech 1971 – 1975 si pod vedením profesora a výtvarníka Vlastimila Květenského dál prohlubovala své výtvarné myšlení.

Volnou tvorbou se začala zabývat na počátku devadesátých let 20. století, kdy ji k výtvarnému projevu přivedl výtvarník/kreslíř Jiří Jun z Chodova.

Výstavou ve Žluticích v roce 1998 nastartovala svoji výstavní činnost. Má za sebou sedmnáct samostatných výstav v Česku a v Německu. Zúčastnila se čtyř desítek společných přehlídek, a to zejména na Středoevropském a Mezinárodním bienále kresby v Plzni, na Intersalonu AJV v Českých Budějovicích. Účastnila se projektu mezinárodně uznávané umělkyně Kateřiny Šedé – Líšeňský profil. Vystavuje také pravidelně s karlovarskými výtvarníky.

Byla oceněna cenou statutárního města České Budějovice 6. ročník Intersalonu  AJV, České Budějovice a je členkou Unie výtvarných umělců České republiky.

 

MESTSKA-KNIHOVNA-SOKOLOV_VERNISAZ-BREZINOVA_22032022-TISK.jpg