csenderu

Den pro dětskou knihu

26. 11. jsme se zapojili do celostátní akce Den pro dětskou knihu. Děti si v předvánočním workshopu vyrobily anděla z papíru. Odpoledne jsme zakončili pohádkou Betlém, aneb nepořádné Vánoce v podání Divadla Marky Míkové z Prahy.

 

Kdo zachrání Pižďucha

12. prosince jsme v knihovně přivítali Jana Ondera a Zuzanu Onderovou, kteří přišli představit svou knihu lehce netradičních pohádek "KDO ZACHRÁNÍ PIŽĎUCHA".

Dětský úsvit

DĚTSKÝ ÚSVIT – osvětová akce

 Nezisková organizace Prima Vizus, o.p.s –prima rodina je pověřenou osobou k výkonu pěstounské péče. Organizace působí na území Karlovarského kraje od roku 2013 a na Sokolovsku má uzavřenu dohodu o výkonu pěstounské péče s více jak 130 – ti pěstounskými rodinami. V součinnosti s orgánem sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Sokolov pomáhá pěstounským rodinám zvládnout co nejlépe péči o svěřené děti. Pořádá mimo jiné i pravidelné vzdělávací akce a semináře pro pěstounské rodiny.

Prima rodina zároveň šíří myšlenku náhradní rodinné péče směrem k široké veřejnosti, v konkrétní podobě prostřednictvím osvětové akce DĚTSKÝ ÚSVIT. Akce je věnována připomínce světového dne prevence syndromu CAN (syndrom týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí) a propagaci náhradní rodinné péče a pěstounské péče v ČR.

Letošní téma je CITOVÉ POUTO.

DĚTSKÝ ÚSVIT bude probíhat v Sokolově ve dnech od 3. 11. až do Adventu a bude mít několik aktivit. Záštitu nad celou akcí přijala místostarosta města Sokolov, Renata Oulehlová.

* BESEDA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI 15. 11. od 16.00 v přednáškovém sále knihovny

Široká veřejnost je zvána na besedu, kde se mohou setkat přímo s pěstouny, diskutovat s nimi a sdílet jejich zkušenosti. Beseda je určena zejména těm, kdo se chtějí více dozvědět o přínosu pěstounské péče, co znamená, co obnáší a jak se případně mohou stát oni sami pěstouny.

* VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ, PŘÍBĚHŮ PĚSTOUNŮ A DĚTÍ v Kině Alfa. Výstava bude zahájena 15. 11 ve 14.00 Renatou Oulehlovou a potrvá až do Adventu.

Akce je pořádána ve spolupráci s Městskou knihovnou Sokolov a Městským domem kultury.

předchozí  Set 1/2  další
Dtsk_svit
IMG_0836
IMG_0856
IMG_0861
IMG_0883
IMG_0911
IMG_0913
PB093564
PB093570
PB093573
PB093575
PB093600

Čteme dětem v prosinci

 

Prosincové čtení bylo trochu netradiční.

Na úvod jsme četli z knihy M. Kratochvíla – Už chumelí, už sněží, s loutkovým divadlem jsme dětem zahráli pohádky Červená Karkulka a Perníková chaloupka a poté jsme četli z knížek Dobrý svět od A. Ježkové a z knížky o Pejskovi a kočičce jsme si přečetli
o tom, jak slavili Vánoce.

Uspávání broučků

Léto skončilo, příroda se pomalu chystá na zimu a my jsme se v pátek 21. října opět s dětmi sešli, abychom společně uložili broučky k zimnímu spánku. Akci jsme zahájili pohádkou, v podání herců divadla Krapet z Prahy, s příznačným názvem BROUHÁDKA. Poté si děti svého broučka připravily na zimní spaní a vyrobily mu kamaráda – hračku – muchláčka, aby broučkovi nebylo smutno, kdyby se náhodou probudil. Přestože celý den bylo počasí, že by psa natož malého broučka nevyhnal – navečer se umoudřilo a my jsme se nakonec s dětmi mohli vydat na malou lampiónovou procházku okolo zámku. Procházka jistě malým i velkým broučkům prospěla. Ty malé jsme uložili do velkého pelíšku a ti velcí odešli s rodiči domů a jistě se také těšili na svoji postýlku. Pro některé děti bylo loučení s broučkem natolik těžké, že si svého broučka odnesly domů se slibem, že se o něj budou dobře starat a na jaře ho určitě přinesou na akci Probouzení broučků, kde budeme broučky opět probouzet, aby si užili jaro a léto. Sledujte tedy webové stránky a facebook naší knihovny, kde se včas dozvíte termín a program.

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.