csenderu

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem je celostátní akce knihoven na podporu dětského čtenářství. Každoročně se koná v Mezinárodní den dětské knihy k připomenutí výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena (narodil se 2. 4. 1805). Děti přespávají v tu dobu v knihovnách po celé republice, ale i v zahraničí, např. na Slovensku, v Polsku a ve Slovinsku. Také knihovny ze Sokolovska se k této akci pravidelně připojují a mají pro své dětské čtenáře připravený bohatý a zajímavý program. Letos děti spaly v městských knihovnách na Březové, v Habartově, Chodově, Kraslicích, Kynšperku, Lokti, Novém Sedle, Sokolově, Rotavě a v Obecní knihovně v Královském Poříčí.

V sokolovské knihovně nocovali čtenáři dětského oddělení poprvé. Připravili jsme pro ně bohatý program tematicky zaměřený na pravěk. Celou akci jsme zahájili Pohádkou o třech kouzelných kamenech, kterou zahráli členové divadelního ochotnického souboru Konvalinky ze Sokolova. Ve workshopu si děti vyrobily mamuta, zasoutěžily si v různých soutěžích. Zasadili jsme také pohádkovník – Fabularius Andersen, který poroste pod dohledem knihovnic v dětském oddělení.

Děkujeme panu Marku Křížovi za občerstvení, paní Lucii Laurinové za zdravotnický dozor a dobrovolnicím Magdě Drechslerové a Polině Topalové.

Videoukázky z "Pohádky o třech kouzelných kamenech" v podání divadelního souboru Konvalinky ze Sokolova: video 1 (.avi, 9,51 MB), video 2 (.avi, 6,09 MB), video 3 (.avi, 5,12 MB), divadlo 4 (.avi, 6,00 MB)

   
Copyright © 2019 Knihovna Sokolov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.